Kontakty

EQUINIMA, s. r. o.
Amadeho Kračany 85
930 03 Kostolné Kračany
tel: +421 915 125 385
info(a)horse-rehab.eu
IČO: 54 290 023

Najpredávanejšie

naša cena 13,95 €
skladom
naša cena 14,95 €
skladom

Platby kartou

Platba kartou - Platobná brána COMGATE


Fyzioterapia koní

ČO JE TO REHABILITÁCIA KONÍ?

Rehabilitácia koní zahŕňa všetky metódy, ktoré dopomáhajú k obnoveniu, oživeniu a regenerácii pôvodného stavu koňa pomocou rôznych techník. Komplexná rehabilitácia je vzájomne previazaný, koordinovaný a cielený proces. Nejde len o návrat koňa do práce po zranení, ale o obnovenie sily svalov, šliach a väzov, pohyblivosti a funkcie kĺbov a tkanív, obnovenie rovnováhy a koordinácie.

Často existujú aj ďalšie problémy, ako:

 • atrofia (úbytok svalstva),
 • svalové kŕče,
 • hypertonicita (zvýšený svalový tonus; svalové napätie, v dôsledku čoho sa časti tela pohybujú ťažšie, obmedzene),
 • myofasciálna adhézia,
 • proprioceptívna dysfunkcia (problémy s vnímaním tela), ktoré tiež treba riešiť.

ČOKOĽVEK, čo spadá pod pojem „slabý výkon“, naznačuje, že je potrebná rehabilitácia koňa, „so“ alebo „bez“ súvisiacej veterinárnej liečby

Slabý výkon u koní

Asi každý jazdec prešiel scenárom, keď počas tréningu kôň jednoducho nebol „vo forme“, správal sa inak, ako obvykle. Bežne sa to pripisuje koňovi, ktorý má „zlý deň“... Ale koľko „zlých dní“ musí mať kôň, kým sa podniknú kroky, aby sa zistilo, prečo je ten deň „zlý“?

Kôň môže preukázať napr.:

Počas práce zo sedla Pri sedlaní Ostatné
vyhadzovanie hlavou, nadmerné zdvíhanie hlavy hryzenie, kopanie pri doťahovaní podbrušníka nerovnomerné opotrebovanie podkov/kopýt
problémy s kontaktom / škrípanie zubov nechce stáť na mieste pri sedlaní problémy s ohýbaním
(zo zeme aj zo sedla)
vzpínanie odmietanie zubadla (jednostranná) tuhosť
vzdorovitosť neochota k uzdeniu spadnutý chrbát
vyhadzovanie – kozlovanie neochota k sedlaniu problémy pri podkúvaní
uskakovanie do strany zaklinutie chrbta pri sedlaní nevysvetliteľné krívanie
švihanie chvostom skrátené kroky
ťažkosti s cvalom svalové kŕče
odmietnutie / neochota skočiť
skĺznutie sedla na jednu stranu ...a mnohé iné...

Samozrejme, ktorýkoľvek z vyššie uvedených problémov môže byť príznakom iných problémov, ako je napríklad nevhodné sedlo, nevhodná alebo zle nastavená uzdečka, nevhodné zubadlo, nevyvážené kopytá, zlé jazdenie, nevyvážený jazdec, nedostatočná kondícia, nevhodný tréning alebo žalúdočné vredy.

O mne

Volám sa Zsuzsanna Méhes, bývam na Žitnom ostrove. Odkedy viem rozprávať, kone boli mojou láskou - očarili ma na celý život. Pred niekoľkými rokmi sa mi naskytla mimoriadna príležitosť, aby som mohla študovať rôzne techniky manuálnej terapie. Tieto techniky sa dajú úspešne aplikovať pri  liečbe rôznych problémov a zranení, ako aj v rámci rehabilitačných programov. Takisto sú vynikajúce ako  prevencia, pretože prispievajú k udržaniu zdravého fyzického a mentálneho stavu koňa.

Horse Rehab - Méhes Zsuzsa

Terapiu je možné prispôsobiť danému koňovi, preto je vhodná pre športové a hobby kone, pre zranené a zdravé kone, ako aj pre mladé a staré kone. Odporúča sa zapliesť do tréningového programu, aby sme mohli sledovať zdravotný stav koňa a rozpoznať včas, keď niečo nie je v poriadku . Naším hlavným cieľom by mala byť vždy prevencia!

Chcem urobiť svet lepším miestom pre kone a svojou prácou prispieť k tomu, aby všetky kone žili bezbolestný, plnohodnotný život a potom dosiahli slušný dôchodok. Ak je aj pre Vás dôležité zdravie Vášho koňa, kontaktujte ma s dôverou!

 • 2019/2020 Writtle University College (Spojené kráľovstvo) –  Equinology ® Equine Body Worker (EEBW) Certification – Equine Massage and Bodywork Therapy; Debranne Pattillo, MEEBW, BSc.(h.c.)
 • 2020 International College of Equine Therapies  - Diploma in equine therapeutic acupuncture;, director:  Allan Moffatt B.SC., B.ACUP
 • 2021 Inštitút zdraví zvírat (Česká republika), Andrea Dunová – Dornova metóda pre kone
 • 2021 Inštitút zdraví zvírat (Česká republika), Andrea Dunová  - Osteodynamika I.
 • 2021 Equi-Tape Inc. - Certified Equi-Taping Practitioner
 • 2022 Equi-Tape® Affiliate Educator
 • 2022 Equi-Tape Inc. – Affiliate Equi-Tape  Educator

Certifikáty

MTVkYT