Kontakty

EQUINIMA, s. r. o.
Amadeho Kračany 85
930 03 Kostolné Kračany
tel: +421 915 125 385
info(a)horse-rehab.eu
IČO: 54 290 023

Platby kartou

Platba kartou - Platobná brána COMGATE


» Dornova metóda a bankovanie

Dornova metóda a bankovanie

Len zdravý kôň môže podávať svoj najlepší výkon. Bolesť, blokády a napätie v tele znižujú výkonnosť koňa a vyvolávajú rôzne zdravotné problémy a/alebo problémy správania.

Dornova metóda je jemná manuálna technika, ktorej zámerom je obnova, zlepšenie a zachovanie správnej funkcie pohybového aparátu. Rýchlo a dlhodobo odstraňuje blokády v chrbtici a v kĺboch. Cieľom je uvoľniť tkanivá a regulovať chybné postavenia kostí v kĺbových spojeniach.

Dornova terapia koni - HORSE-REHAB

Terapia sa deje pri pohybe ošetrovaného. Využívajú sa pomalé pohyby kĺbov a chrbtice, ktoré uvoľnia blokády veľmi šetrným spôsobom. Po náprave kostného podkladu dochádza k zlepšeniu funkcie celého tela, zrýchľuje sa regenerácia tkanív i nervových dráh.

Kedy sa odporúča Dornova terapia?

Najlepšie funguje ako prevencia, ale pomáha aj pri mnohých zdravotných ťažkostí, ako napr.:

  • Artróza
  • Podotrochlóza (navikulárny syndróm)
  • Kissing spine
  • Proximálna fixácia pately
  • Ataxia (so súhlasom veterinára)
  • Boľavý pohyb
  • Pomalá látková premena

Ak je zdravotný stav koňa v poriadku, je doporučené ošetrenie 1-2x do roka. V prípade problémov intenzitu terapie určuje terapeut podľa aktuálneho stavu pacienta.
V akútnych stavoch ošetrenie môžeme opakovať po 3 dňoch (opakovanie 3-5x), v ostatných prípadoch po 3 týždňoch (opakovanie 2-4x).

Dornova terapia koni - HORSE-REHAB

Po terapii je dôležité, aby sa kôň nejazdil, nepracoval minimálne 3 dni! Po 3-dňovom pauze môžeme začať prácu postupne a v malých dávkach!

Bankovanie je doplnková terapia po vykonaní Dornovej metódy. Zvyšuje účinnosť manuálnej terapie najmä v prípade vážnejších zdravotných problémov. Je veľmi účinné napr. v prípade prepadu stavcov alebo pri svalovom spazme.

Prevedenie: U zvierat s dlhou srsťou musíme ošetrované miesto vyholiť. U koní sa používajú gumové banky. Dĺžka ošetrenia trvá 10-20 minút a prebieha pri pohybe koňa.

MTRiNzNh