Kontakty

EQUINIMA, s. r. o.
Amadeho Kračany 85
930 03 Kostolné Kračany
tel: +421 915 125 385
info(a)horse-rehab.eu
IČO: 54 290 023

Najpredávanejšie

naša cena 14,95 €
skladom
naša cena 13,95 €
skladom

Platby kartou

Platba kartou - Platobná brána COMGATE


» Masáž & bodywork

Masáž a bodywork

Masážna terapia koní sa stáva čoraz bežnejšou súčasťou starostlivosti športových a rekreačných koní. Je relatívne nová forma terapie pre kone. Terapeutická masáž alebo športová masáž koní využíva množstvo techník, ktoré pôvodne boli vyvinuté pre ľudí. O tých technikách bolo dokázané, že zväčšujú rozsah pohybu, dĺžku kroku a znižujú fyziologické stresové reakcie. Masáž koní sa vykonáva z mnohých dôvodov vrátane rehabilitácie a úľavy od bolesti. Zohráva cennú praktickú úlohu v starostlivosti a tréningu mnohých športových koní.

Masáž a bodywork koní

Prečo si vybrať masáž?

Aj napriek tomu, že počas tréningu sa snažíme aplikovať najlepšie metódy, techniky a používať najlepšie vybavenie, musíme sa starať aj o telo nášho koňa.
V jazdeckých disciplínach kladieme váhu na chrbticu koňa, ktorá sa pôvodne nevyvinula na nosenie jazdca. Toto značne ovplyvňuje pohybový aparát koňa a často krát prichádza k preťaženiu a úrazom. 

Masáž koní môže pomôcť predchádzať zraneniu a pomôcť pri efektívnej a rýchlej regenerácii. Väčšina koní si užíva masáž a považuje ju za relaxačný zážitok.

Benefity

Zmiernenie bolesti

Masážna terapia znižuje a uvoľňuje svalové napätie, čo prináša za následok úľavu od bolesti. Oblasti zjazvených tkanív sa tiež môžu profitovať z masáže. Masáž postupne uvoľňuje tkanivo jazvy, čím pomáha koňovi voľnejšie sa pohybovať. Takisto znižuje aj bolesť, ktorá je výsledkom obmedzeného pohybu spôsobený jazvou. Ďalším príkladom môžu byť staršie kone s artritídou, ktoré pociťujú bolesť a stuhnutosť kĺbov. Jemná masáž kĺbov a okolitých končatín pomôže zmierniť túto bolesť.

Zvýšená flexibilita

Keď kone starnú alebo majú fyzické problémy, zranenia, ich flexibilita môže byť ohrozená. Masáž môže byť cenným doplnkom rehabilitačného programu. Uvoľnením napnutého spojivového tkaniva pomáha zlepšiť celkovú pohybovú funkciu koňa. Zníži svalovú únavu, zápal alebo napätie. Prostredníctvom strečingových a masážnych techník zaisťuje správne vyrovnanie svalov a zlepšuje ich elasticitu. Výsledkom je zlepšenie flexibility a pohyblivosti koňa.

Riešenie psychických problémov, budovanie dôvery

Ak je kôň bojazlivý alebo agresívny, masáž pomôže tieto problémy zmierniť. Mnoho plachých koní sa bojí dotyku alebo ľudskej interakcie. Konská masáž pomaly naučí koňa dôvere a jemnému dotyku. Masáž je skvelý spôsob, ako sa spojiť s problematickým koňom.

Masáž a bodywork

Regenerácia svalov, zlepšenie cirkulácie

Masážna terapia koní je jednou z najúčinnejších metód, ktoré sa používajú pri podpore regenerácie svalov, opuchov, redukcie tekutín, pri hojení, po zranení alebo po chorobe. Masáž prehrieva svaly a pomáha zlepšiť prietok krvi, čím pomáha urýchliť zotavenie.

Masáž môže nájsť problém

Masáž pre kone je účinný spôsob, ako identifikovať problémové oblasti v tele koňa. Profesionálny masážny terapeut môže byť extrémnou pomocou pre veterinára tým, že nájde problém a potom sa s veterinárom dohodne na účinnom liečebnom pláne.

Relaxácia

Kone sú mimoriadne emocionálne zvieratá a podobne ako ľudia, môžu pociťovať stres, depresiu a úzkosť (nepokoj). Masáž môže byť dokonalým spôsobom ako tieto problémy zmierniť. Pri masáži sa znižuje krvný tlak a spomalí sa dýchanie, čo pomáha koňovi relaxovať. Teplo generované pri masáži môže tiež pomôcť podporiť celkový pocit pokoja a pohody, čo v konečnom dôsledku zlepší celkovú relaxáciu koňa.

ODkzNjB