Kontakty

EQUINIMA, s. r. o.
Amadeho Kračany 85
930 03 Kostolné Kračany
tel: +421 915 125 385
info(a)horse-rehab.eu
IČO: 54 290 023

Platby kartou

Platba kartou - Platobná brána COMGATE


» Kineziologické tejpovanie

Kineziologické tejpovanie

Elastický kineziologický tejp pôsobí na päť hlavných fyziologických častí tela:

  • kožu,
  • fasciu (spojivové tkanivo), 
  • svaly,
  • kĺby,
  • lymfatický systém.

Tejpovanie je dokonalým doplnkom k manuálnym terapiám a jeho benefity môžeme využívať pri liečbe širokej škály problémov.

Kineziologické tejpovanie - HORSE-REHAB - EQUI-TAPE

Hlavnou prioritou je vždy zmiernenie bolesti hocijakého pôvodu a relaxácia svalov. Tejpovanie sa často používa na ošetrenie problémov so šľachami a väzmi. Môže byť cenným nástrojom v prípade nestabilných kĺbov spôsobených slabými väzmi, aj v prípade skrátených šliach u žriebät (tzv. contracted tendons). Podpora kĺbov (či po zranení alebo ako prevencia pred zranením) je tiež jeden z najpopulárnejších možností použitia tejpov. Jedinečnosť skrýva v tom, že stabilizujú kĺby, ale neobmedzujú ich pohyb.

Tejpy sa veľmi účinne používajú pre zmiernenie opuchov a edémov, pretože stimulujú tok lymfy a cirkuláciu. V prípade neurologických problémov dodávajú nervovému systému dôležité stimuly. Špeciálne tejpovacie techniky pomáhajú uvoľniť fasciálne aglutinácie a obnovujú jej zdravú fyziologickú funkciu. V neposlednom rade existujú tejpovacie techniky aj na ošetrenie jaziev.

Kineziologické tejpovanie - HORSE-REHAB - EQUI-TAPE

Ak chceme dosiahnuť požadovaný pozitívny efekt, tejpy musia byť nalepené odborne! Treba dávať pozor aj na kvalitu tejpu! V prípade koní je to obzvlášť dôležité! Kone sú jednak veľmi citlivé zvieratá, ale na druhej strane musíme ošetriť veľkú masu svalov, na čo humánne tejpy nie sú najvhodnejšie. Ďalšia vec je, že lepíme na srsť a nie na pokožku, takže lepidlo tejpu musí byť odolnejšie. Preto som si vybrala pre svoju činnosť Equi-Tape, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre kone a spĺňa všetky požiadavky pre úspešnú aplikáciu.

MWM5N